Logo

KrzysiekRajda
Site Admin

Re: Logo

Post autor: KrzysiekRajda » 17 kwie 2019, 18:19

Dziękujemy koledze Soczi za włożony wysiłek i opracowanie logo naszego forum, bardzo ładnie wykonana praca, jeszcze raz wielkie dzięki.
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'',ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5'',Orion Sky Scanner 4'', TS 25x100, SkyMaster Pro 20x80,TS 15X70, Zeiss, Nikon 10x50, Steiner 8x30, Canon 350D, i trochę dobrych szkiełek

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin

Post autor: Setaarius » 17 kwie 2019, 18:49

KrzysiekRajda pisze:
17 kwie 2019, 18:19
Dziękujemy koledze Soczi za włożony wysiłek i opracowanie logo naszego forum, bardzo ładnie wykonana praca, jeszcze raz wielkie dzięki.
Dzięki, że Soczi znosił moje jęki :lol:
Taurus T300, TeleVue Panoptic 24mm 68°, TeleVue Nagler 13mm 82°, TeleVue Nagler 9mm 82°, Pentax XW SMC 7mm, Celestron SkyMaster 15x70mm, Bresser 10x50mm.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin

Post autor: Setaarius » 17 kwie 2019, 18:49

I jeszcze dzięki koledze Setaariusowi za wrzucanie, wyśrodkowanie, zmiany w plikach źródłowych stylów bez najmniejszej wiedzy w zakresie PHPBB i programowanie w ogóle :lol:
Taurus T300, TeleVue Panoptic 24mm 68°, TeleVue Nagler 13mm 82°, TeleVue Nagler 9mm 82°, Pentax XW SMC 7mm, Celestron SkyMaster 15x70mm, Bresser 10x50mm.

KrzysiekRajda
Site Admin

Post autor: KrzysiekRajda » 17 kwie 2019, 19:52

Setaarius pisze:
17 kwie 2019, 18:49
I jeszcze dzięki koledze Setaariusowi za wrzucanie, wyśrodkowanie, zmiany w plikach źródłowych stylów bez najmniejszej wiedzy w zakresie PHPBB i programowanie w ogóle :lol:
Wiadome to nie ulega wątpliwości :lol:
ATM Columbus 20'', ATM AstroScope 14'',ATM Saturn 6'', Meade SCT 10'' modyfikowany, Intes MN 5'',Orion Sky Scanner 4'', TS 25x100, SkyMaster Pro 20x80,TS 15X70, Zeiss, Nikon 10x50, Steiner 8x30, Canon 350D, i trochę dobrych szkiełek

s-o-c-z-i

Post autor: s-o-c-z-i » 24 sty 2020, 12:42

Witam szanownych kolegów ATM-owców ;)

Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciwko jeśli coś skrobnę w temacie. :roll:

No i jak tam? ...upatrzyła wam się już ta moja grafika zamieszczona na próbę w tytule strony? Oswoiliście się z takim jej wyglądem, nieco odmiennym od waszego, autorskiego, poprzedniego projektu? Zawsze można coś jeszcze poprawić.

Dziękuję, że te 9 miesięcy ciągle jeszcze wisi moja praca w logo na waszej stronie, bo przecież zawsze ktoś inny może stworzyć coś innego. :)
Mateusz F pisze:
23 mar 2019, 11:42
Jak szybko by sie to udało zalatwic to trzeba to zamieścić na tabliczce na teleskopach :)
No pośpiech nie jest i nie był nigdy wskazany, bo po dłuższym oswojeniu się z pierwszą wizją, przychodzi taki czas, gdy wpada się na taki oto lepszy pomysł:

Nie do końca byłem zadowolony z grafiki, którą wam stworzyłem dawno temu, więc zrobiłem większą złożoność całego logo-tytułu na nowo.

...i tak jak koniecznie chciał Sebastian:

Wstawiłem w końcu refraktor.
Posadowiłem też waszego Trussa na podstawie - tak jak mu się marzyło :)
Dałem krzywiznę Ziemi dla niecodziennego efektu. Teleskopy teraz stoją pewnie na gruncie, a nie fruwają :) (dla czytelności obrazka musi być jakaś tam mała przestrzeń :lol: )
Litery dałem na uproszczonej kresce i ciut zmodyfikowałem dla lepszego wyglądu.

:!: Kompozycja jak na moje oko jest teraz bardziej symetryczna i stabilniejsza - taka milsza dla oka, bo jakby kompletniejsza. :!: :D :P

Nie wiem czy już rozpoczęliście postprodukcję z tamtej poprzedniej grafiki (typu tabliczki, naklejki na telepy), ale jak mówię, nie warto się śpieszyć i dać sobie dużo czasu na przemyślenia. :idea: Dążymy do doskonałości. :mrgreen:

Jako że potrafiliście docenić mój poprzedni wysiłek to to zmotywowało mnie do dalszej pracy której efekty widzicie poniżej. Co z tym, dalej zrobicie to już wasza wola. W każdym bądź razie Jestem do waszej dyspozycji i chętnie pomogę w sformatowaniu pliku projektu pod druk. :ugeek: Przynajmniej na tyle ile potrafię. :roll: Prezentowana wersja jest tylko poglądowa, do dopracowania szczególików, typu poprawki rozmieszczenia lub dodanie jakichś elementów w teleskopach.

P.S. Tak poza tym to odkryłem pewien konflikt skalowania. Chodzi o to że nowa grafika prezentuje się najlepiej w dużym rozmiarze. W miniaturce mały napis adresu www staje się nieco nieczytelny. Dlatego ewentualnie do miniaturki można by ten napis powiększyć na tytuł strony.

Pozdrawiam gorąco i czystego nieba!
Załączniki
new-projekt-AP.png
new-projekt-AP.png (36.6 KiB) Przejrzano 47 razy
new-projekt-AP2.png
new-projekt-AP2.png (37.89 KiB) Przejrzano 47 razy

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin

Post autor: Setaarius » 24 sty 2020, 22:38

I od razu lepiej. Jak dla mnie zdecydowanie na plus. Jak znajdę trochę czasu to spróbuję wrzucić i zobaczyć jak się zachowuje właśnie na kompie, ale też mobilnie. Dzięki.

Awatar użytkownika
Patryk

Post autor: Patryk » 24 sty 2020, 22:46

Panowie, ale jako, że na forum działają również astrofotografowie, to może byłoby dobrze dodać do tego refraktora jakiegoś Sbiga, albo Canona, a na górę wrzucić jakiś guider?

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni