Synta 8 Flex - jeszcze raz

Marcin
Posty: 363
Rejestracja: 04 wrz 2017, 22:09

Synta 8 Flex - jeszcze raz

Post autor: Marcin » 21 sty 2018, 01:25

Hej,

Astropoludniowcom sprzedam Flexa, którego kupiłem od Sebastiana w cenie 850 zł z akcesoriami tak jak w ogłoszeniu Sebastiana. Cena jest super :-).
Zdjęć szukajcie w ogłoszeniu Sebastiana.

Powód sprzedaży:
Porównałem Flexa z GSO 8. Wydaje mi się, że Flex ma troszeczkę lepszą optykę, lub GSO jest niedokolimowane, w każdym razie nie ma gorszej :-). No chyba, że to poleszenie jest kwestią brudnego LG, które kwalifikuje się do mycia, chociaż można dalej obserwować z brudnym lustrem. Jednak wydaje mi się, że w GSO, które ma dużo czystsze lustro obraz M42 jest jaśniejszy.

GSO u mnie wygrało delikatnością ruchów, co ma dla mnie znaczenie jeśli chodzi o ewentualne obserwacje gwiazd podwójnych w dużych powiększeniach. Za to flex zdecydowanie szybciej się chłodzi i jest bardziej poręczniejszy przy przenoszeniu, pod warunkiem że się go rozłozy na dwie części montaż i tubę.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Re: Synta 8 Flex - jeszcze raz

Post autor: Setaarius » 21 sty 2018, 10:18

Zawsze możesz dać tanią obrotnicę. http://sklepzokuciami.pl/obrotnica-fi-1 ... 53485.html

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości