NSOG...

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

NSOG...

Post autor: Setaarius » 11 wrz 2017, 19:19

...czyli The Night Sky Observer's Guide. Jako były posiadacz części 1 i 2 chciałbym przybliżyć te nie mające sobie równych almanachy doświadczeń obserwacyjnych. Zrodziła się kiedyś w moim umyśle idea posiadania przewodnika po niebie z jak największą ilością szczegółowo opisanych obiektów. Niestety nasz rodzimy rynek nie oferuje takich pozycji prawie w ogóle, a te szeroko rozumiane poradniki dostępne na półkach traktują według mnie temat zdawkowo. Nie zależało mi na kolejnym wprowadzeniu w podstawy z lichymi mapkami (ponieważ jest multum dostępnych i lepszych darmowych w necie) oraz zdawkowym potraktowaniem i przedstawieniem tylko najjaśniejszych obiektów w gwiazdozbiorach. Szukałem biblii obserwacyjnej więc przeszukując zagraniczne sklepy astro z wszystkich możliwości na przód peletonu wysunęła się seria NSOG. Rozpoczęła się nierówna walka z żoną poprzedzona licznymi podchodami, żeby ją przekonać dlaczego chcę wydać na 2 książki prawie 400 zł :D Tak naprawdę zamówiłem je przez przypadek, gdy znalazłem w dobrej cenie, w niemieckim sklepie i próbowałem sprawdzić koszt dostawy jako osoba ni w ząb nie znająca tego języka kliknąłem o jeden przycisk dalej, za daleko :lol: i poszło za pobraniem...teraz pozostało tylko czekać na kuriera. Dotarły. Otworzyłem i niestety przeżyłem szok bo się nie zawiodłem :shock: To jest to czego oczekiwałem. Opisy tysięcy obiektów, a przy każdym z nich szczegółowy wykaz czego możemy się spodziewać posiadając określonej wielkości lustro. Jakiego obrazu się w nim spodziewać, jakie szczegóły danego obiektu możemy zobaczyć, jak efektowny jest dany obiekt. Całość dopełniają szkice i zdjęcia. Jest to swego rodzaju dziennik tysięcy obserwacji z wykorzystaniem wielu instrumentów. Dla mnie numer jeden i jak tylko nadarzy się możliwość zamierzam zakupić je ponownie, gdyż nic więcej nie jest potrzebne do planowania obserwacji, bo tak naprawdę autorzy zrobili to za nas dając do rąk skończone dzieło uczące nas jak "studiować" obiekty, no może po za trochę lepszymi mapami :) Na skali ocen od 1-6 daję 5,5 :)

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości