Seria okularów LVW - krótka charakterystyka.

Awatar użytkownika
Setaarius
Site Admin
Posty: 4289
Rejestracja: 03 wrz 2017, 22:36

Seria okularów LVW - krótka charakterystyka.

Post autor: Setaarius » 12 wrz 2017, 19:12

Jako były posiadacz LVW 5mm, 8mm, 13mm, 22mm przybliżę skrótowo tą serię. Okulary prezentują świetne obrazy. Cechuje je wyśmienita przejrzystość i dobry kontrast. Posiadają wygodne ER i nigdy nie zdarzyło mi się, żeby brakło odległości czego następstwem mogłoby być czyszczenie optyki rzęsami :D a potem płynem i szmatką. Najbardziej zawsze urzekało mnie w nich idealne punktowanie gwiazd po same krawędzie. Gwizdki świecą w nich niczym pojedyncze iskierki, świetliki... Trochę brakowało w nich pola, a zwłaszcza w modelu LVW 22mm, te 65 stopni to w tym przypadku nie było zbyt wiele. Żeby mógł służyć za docelowy przeglądowy, musiałby posiadać minimum te 82 stopnie jednak jakoś nauczyłem się tolerować ten mankament i zaczął spełniać swoją rolę. Ilość upchanego szkła + dobre warstwy + lantan sprawiało, że wydawały mi się dość ciemne i o ile na początku w syncie 8-iem był pewien brak światła o tyle w 12-tce rozwinęły swoje skrzydła. Reasumując pomimo, iż niektórzy bardziej wolą jedne ogniskowe od drugich uważając niektóre za mniej udane to według mnie cała seria trzyma dobry poziom i ma świetną cechę jaką jest parafokalność. Ja osobiście polecam całą serię. Może Marcin jako posiadacz znajdzie chwilę, żeby dołożyć swoje spostrzeżenia, gdyż moja pamięć może być obarczona elementem braku obiektywizmu.

ODPOWIEDZ
meble do salonu klasyczne stylowe meble do salonu i jadalni

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości